Aktuality

filtr příspěvků:

Farní pouť na Provodov

napsal: ŘKF Šumice  → 

8. srpna (sobota) se opět jako farnost vydáme na pouť k Panně Marii Provodovské. Tam u naší nebeské Matky budeme prosit za naše rodiny, za nemocné, za děti a mládež.
Program:
17:00 hod. – modlitba sv. růžence
17:30 hod. – mše sv.
Odjezd autobusu na Provodov
15:45 hod. – odjezd z Rudic (od Obecního Úřadu)
16:00 hod. – odjezd […]

Smuteční oznámení » Šumice » pohřeb 8.8.2020

napsal: ŘKF Šumice  → 
Dne 5. srpna 2020 zemřel pan František Vaculín nar: 4.8.1930, Šumice Šumice 58 Mše sv.: 8.8.2020, v 13:30 hod. v farním kostele v Šumicích Na pohřební a nedělní mše svaté jsou v našem kostele roušky nutné pro všechny. Na obličeji každý musí mít nasazenou ochrannou roušku či respirátor!

Sobota Božího milosrdenství

napsal: www.krizbutkov.sk  → 

„Sobota Božieho milosrdenstva“ bude v sobotu 8. augusta 2020 v Skalnom sanktuáriu Božieho milosrdenstva na Butkove. V programe bude nielen samotné putovanie a prednáška o príbehu hory Butkov, ale aj svätá omša s Korunkou k Božiemu milosrdenstvu a Eucharistické požehnanie.
PROGRAM:
Sobota 8. augusta 2020:
– do 9:30 Stretnutie pútnikov na parkovisku pred […]

Povinnost nosit roušky

napsal: ČBK  → 

Na základě datových podkladů o vývoji epidemie covid-19 a doporučení epidemiologů dochází od soboty 25. července opětovně k povinnosti nošení roušek na všech vnitřních organizovaných hromadných akcích nad 100 osob a od pondělí 27. července se snižuje maximální počet lidí na vnitřních hromadných akcích na 500 osob. Pořadatelé budou moci […]

Ve Francii opět hoří katedrála

napsal: Mons. Dominik Duka, OP  → 

Musím přiznat, že další požár význačné katedrály ve Francii ve většinově katolické oblasti Nantes se mnou mohutně otřásl. Celý život věřím, že patříme do kulturní oblasti západní křesťanské civilizace, která se zrodila ve 13. století a která stojí na třech pilířích: katedrála, univerzita a špitál. Studium, věda, víra a charita […]

Ve Vlčnově roste počet nakažených koronavirem, už jich je dvacítka

napsal: www.idnes.cz  → 
Celkem 42 lidí s onemocněním covid-19 evidují krajští hygienici na Uherskohradišťsku. Oproti včerejším počtům jich přibylo 13. Z toho celkem jednadvacet nemocných je aktuálně ve Vlčnově. Obec uzavřela koupaliště a zrušila víkendové hody. Prosím, každý, kdo přichází do kostela, ať si povinně vydezinfikuje ruce. Do zpovědnice vstupujeme pouze s rouškou! 

Mši svatou s jáhenským svěcením lze sledovat také on-line

napsal: Arcibiskupství olomoucké  → 

Mše svatá, při které v sobotu 11. července 2020 přijme v olomoucké katedrále sv. Václava jáhenské svěcení pět kandidátů, se bude v přímém přenosu vysílat i po internetu. Sledovat ji lze na kanálu YouTube Arcibiskupství olomoucké.
Biskup Basler udělí jáhenské svěcení pěti kandidátům.
Ing. Josef Biernát (1989) z farnosti Bánov
Filip Hochman (1992) z farnosti Kyjov […]

Sdělení ČBK k omezením v době pandemie

napsal: ČBK  → 

Sestry a bratři, vzhledem k uvolňování protiepidemických opatření se znovu vracíme k liturgické praxi, jaká byla před zavedením omezení. Omezující opatření je třeba nadále respektovat tam, kde je místní civilní autority vyhlásí z důvodů většího výskytu onemocnění.
 
K tomu, aby společným slavením eucharistie rostla naše láska k Bohu a lidem, ze srdce žehnáme.
 
Čeští a moravští biskupové
 
Velehrad, 7. […]