Hvězdou Velehradu pro mladé bude Godzone

napsal: www.velehrad.eu  → 

Mladí fandí Velehradu už sedmým rokem. Cílem projektu je přilákat na Dny lidí dobré vůle Velehradě mladou generaci a seznámit ji s našimi kořeny, s místem, kde se psala historie. I letos se mladí návštěvníci mohou těšit na své oblíbené hudební hvězdy, mrštné parkouristy, ale i poklidnější aktivity, jako jsou deskové hry nebo soutěže. Hřebem programu bude ve 21:15 „GODZONE worship night VELEHRAD“. Program pro mladé na Velehradě podporuje Nadace CREDO CZ.

Mladí budou fandit celé odpoledne

Program Mladí fandí Velehradu začne 4. července v 15 hodin na hřišti ZŠ Velehrad a potrvá až do 22. hodiny. Těšit se můžete na rozličné aktivity připravené Společenstvím Brno Worship a projektem ON z Valašských Klobouk, představí se též „Medicinaulici“, kteří zájemce mj. zasvětí do pravidel první pomoci. Na pódiu vystoupí mladá talentovaná zpěvačka a valašská rodačka Kamila Polonyová, která loni oslnila porotce Česko Slovenské SuperStar svou vlastní písní „Nad našú Hošťálkovú“. Společně s Kamilou zahraje i zazpívá písničkář Honza Grebík. Chybět nebude ani tradiční a velmi odvážné vystoupení mladých parkouristů v podání Luba Bauma se skupinou Improve Yourself. Návštěvníci se mohou těšit na parkourové workshopy a soutěže.

O parkouru

Disciplína pocházející z Francie, jejímž základem je schopnost dostat se bezpečně, plynule a efektivně z bodu A do bodu B, a to pouze za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi.

„Podstata parkouru je, abychom byli silní a tím pádem i užiteční. Tím, že natrénujeme nějaké skoky, můžeme být prospěšní sobě i svému okolí. Vidíte paní s kočárkem, hned přiběhnete, pomůžete, stejně tak třeba starší paní potřebuje pomoct nastoupit do vlaku,“ říká parkourista Dan Hanuš ze skupiny L.E.A.D. Parkour se dá provozovat jak ve městě, tak na venkově. A věřte, že odvážné vystoupení mladých parkouristů vám doslova vyrazí dech!